Jauns

Vācu daudzskaitļa lietvārdi

Vācu daudzskaitļa lietvārdi



We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Angļu valodā tas ir vienkārši: vienkārši pievienojiet -s vai -es veidot lietvārdu daudzskaitlī. Tomēr vācu valodā tas ir nedaudz sarežģītāk. Jums ne tikai jāmaina viss, kas notiek pirms lietvārda, kad to daudzskaitlī, bet tagad jūs saskaras ar vismaz piecām izvēlēm mainīt lietvārdu uz! Neizmisiet, vai nu a) iegaumējiet lietvārda daudzskaitli vai b) ievērojiet norādījumus, kas attiecas uz piecām galvenajām daudzskaitļa formācijas grupām, kuras mēs uzskaitījām turpmāk. Mēs iesakām jums darīt abus. Laika gaitā un ar nelielu praksi jūs varēsit iegūt dabisko lietvārdu daudzskaitļa "izjūtu".

Dažādie lietvārdi

Daudzskaitļa lietvārda veidošanās galvenās grupas ir šādas:

Daudzskaitļa lietvārdi ar -E galotnēm:

  • Lielākā daļa vācu valodas lietvārdu, kas sastāv no vienas zilbes, pievienos -e veidot daudzskaitļus visos gramatiskajos gadījumos. IZŅĒMUMS: dative -lv tiek izmantots. Dažiem lietvārdiem būs arī umlaut izmaiņas.

Daudzskaitļa lietvārdi ar -ER galotnēm:

  • Šīs grupas vietvārdi pievieno -er kad daudzskaitlis (-ern dative gadījumā) un vienmēr ir vīrišķīgi vai neitrāli. Var būt nelielas izmaiņas.

Daudzskaitļa lietvārdi ar -N / EN galotnēm:

  • Šie lietvārdi pievieno vai nu -n vai -lv veidot daudzskaitli visos četros gadījumos. Viņi lielākoties ir sievišķīgi un tajos nav izmaiņu.

Daudzskaitļa lietvārdi ar -S galotnēm:

  • Līdzīgi kā angļu valodā, šie lietvārdi pievieno -s daudzskaitļa formā. Tie galvenokārt ir ārvalstu izcelsmes, un tāpēc tajos nav izmaiņu.

Daudzskaitļa lietvārdi bez izmaiņām

  • Šīs grupas vietvārdi nemaina vārdu galotnes daudzskaitlī, izņemot izvadošo gadījumu kur -n ir pievienots. Iespējams, ir dažas izlaistas izmaiņas. Lielākā daļa šīs grupas lietvārdu ir vai nu neitrāli, vai vīrišķīgi, un parasti satur vienu no šiem galotnēm: -chen, -lein, -el, -en vai -er.


Skatīties video: Vācu valoda 1 (Augusts 2022).